Pozytywny ubiegły tydzień, ale na FX ciągle bryndza...nic się nie dzieje.

$0.00

0.00 $ earned

2 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
3 years ago

Ubiegły tydzień był jak delikatny powiew wiosny. W końcu defensywne waluty (CHF, JPY) straciły trochę impetu. Oczywiście nie bez powodu, bo Amerykanie doszli do wniosku, że być może nie warto rozwalać NAFTA i wstrzymali się od wprowadzenia ceł m.in. na surowace z Kanady z opcją uwzględnienia tych relacji w nowych zapisach NAFTA. Korea Północna zaczeła szukać możliwości porozumienia się z USA zamiast bezsensownego stroszenia piórek i stwarzania napiętej sytuacji.
Chiny, też wydaje się, że wolą rozmawiać z administracją USA zamiast iść na otwartą wojnę w wymianie handlowej. Oby tak dalej, bo fakt, że CHF i JPY zyskiwały na wartości od początku roku (a nawet wcześniej) świadczyło tylko o tym, że sytuacja geopolityczna na świecie nie jest w najlepszej kondycji. Szczególnie sytuacja z JPY zaczęła trochę przypominać okoliczności z 15.01.2015 z CHF. Bilans BOJ w stosunku do PKB wynosi już 93% , dla porównania FED (23%), a ECB (40%). Nasówa się pytanie, czy mogą się pojawić okoliczności w którch BOJ stwierdzi, że nie stać go na dalszą kontynuację polityki luzowania i osłabiania JPY i czy to mogłoby wywołać podobną reakcję jak po oświadczeniu SNB, kiedy to centralny bank Szwajcarii zrezygnował z polityki utrzymania EURCHF na poziomie 1,20.
Nie mniej, jak na razie nie widać wyraźnej kontynuacji zeszłotygodniowej odwilży i już trochę tracę cierpliwość, bo na FX ciągle bryndza i zaczyna się szukać jakiś nowych wejść na siłę.
Tak, czy inaczej, jeżeli nie będzie większych zawirowań geopolitycznych i ekonomicznych to 'long term' USDCHF wydaje się być bardzo atrakcyjny. Od początku roku cierpliwie akumuluję pozycje na tej parze, chociaż bez wyraźnych sygnałów wejścia. Pierwszy sygnał wejścia (BUY) pojawił się 7.02.2018, bez sukcesu, chociaż bez większego jak do tej pory spadku/straty. Drugi sygnał miał miejsce 22.02.2018 i póki co pnie się do góry, ale leniwie. Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Będę informował. Pozdrawiam.

 • 7
 • Comment
  1
ADD IMAGE
 • Dawid Augustyn
  Dawid Augustyn3 years ago

  Niestety ten tydzień zapowiada się meega nudno :/

  1