Pytanie do ludzi z portalu.Odnośnie wskaźnika ATR.

$3.02

15.08 $ earned

7541 views

Larcz
Larcz added a new post
last year

Ostatnio wpadłem na pyszny pomysł żeby sprawdzić sobie czy gdybym ustawiał SL wg wskaźnika ATR tf d1 i średniej zmienności.Zamiast SL wg strategi ichimoku który czasami potrafi być spory.Więc skoro można ustawić mniejszy sl i szybciej ustawić na bep to dlaczego nie.I tak wczoraj sobie przeglądałem wykresy w poszukiwaniu sygnałów ichimoku i sprawdzałem czy atr by się nadał.I jak zobaczyłem sygnał to ustawiałem i sl wg średniego atr i wg strategi.I wyszło mi na to że sl wg ichimoku i tak został by trafiony więcej razy niż atr.Wczoraj przestałem na 67 sygnałach.I wyszło to tak że trafiony przez sl z atr 8 transakji nie trafione przez sl z atr po sygnale ichimoku 59.I w drugą stronę po sygnale ichimoku trafione przez sl wg strategi 18 tradów i nie trafiło 49x sl.A jak to wygląda u was używacie ATR i jako SL i jakie macie spostrzeżenia?

 • 2
 • Comment
  12
ADD IMAGE
 • Storeklast year

  To, że przy ATR masz mniej SL to jeszcze nic nie znaczy. wazne jest również jaki był przy tym TP. I jak z tego wychodził RR. Wraz ze skutecznością.

  1
  • Larcz
   Larczlast year

   Właśnie o R/R poprawę mi chodzi.

   1
  • Storeklast year

   Ale musisz się z tym liczyć. że zmiana SL (jeśli większe) wpływa na wielkość TP. Bo o tym czy depo wzrasta nie decyduje sama ilość wybitych SL ;)
   Równiez ilość TP.
   Znam przypadki gdy koleś w ogóle nie stawiał SL a konto nie przetrwało tygodnia ;)

   1
  • Emerald-FX
   Emerald-FXlast year

   Storek, ja znam gościa, który nie ustawia SL i jak na razie ma konto live z najdłuższą historią na tym portalu...jeżeli dotrwa to w listopadzie będzie 3 lata :-)
   Ale wracając do twojego postu. Nie ma znaczenia co Ci wychodzi kiedy prześledzisz historię z bardzo prostego powodu. Sprawdzając historię zakładasz…
   Show more

   0
  • Show all
 • bart86
  bart86last year

  do SL chyba lepszy SAR

  1
  • Dawid Augustyn
   Dawid Augustynlast year

   Ustawiam SL w oparciu o poziomy S/R tylko i wyłącznie. Ważne jest to że nie daje 3-5 pipsów nad/pod, tylko 'w miejscach z dupy'. Przepraszam za to wyrażenie :) ale to miejsce jest nieuzasadnione ale obejmuje w pełni mocny poziom S/R

   1