Robert Smug – lipcowe rekomendacje (14.07.2019)....

$0.11

0.54 $ earned

108 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
2 years ago

...oczywiście nie w dosłownym znaczeniu, bo mimo, że ma już licencję doradcy inwestycyjnego to takowych w takiej postaci nie może prezentować. Idiotyczne przepisy na to nie pozwalają, oczywiście nie tylko nasze.
GOLD (buy): ma trendować do góry. Cena w czasie analizy $1414.35. SL wyrysowany w strefie $1400-$1380. Spekulacja oparta głównie o oczekiwania zmniejszenia stóp procentowych w USA i przypuszczenia, że w geopolityce mogą nastąpić dalsze spięcia, szczególnie na linii Iran-USA, które mają szansę wywindować cenę złota. Złoto historycznie jest już dość drogie, ale oczywiście może być jeszcze droższe, jeżeli dojdzie do jakiegoś konfliktu zbrojnego z USA. Z drugiej strony poza paroma oszołomami nikt nie chce wojny. Mogłaby ona bardzo zaszkodzić Trumpowi, który chce stanąć do kolejnych wyborów. Ale niestety może do niej dość przypadkowo. Oczywiście gdzieniegdzie pojawiają się opinie, że złoto może być dużo, dużo droższe niż obecnie.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
COFFEE (buy): wiadomo wraca z dołka, a Dawid Augustyn odkrył ją już dobrze ponad dwa miesiące temu kiedy to drugi konkurs TDC rozpoczął od długich pozycji na tym surowcu. W czasie analizy cena $115.05. 'RS' przewiduje konsolidację w przedziale $110-$115 i wybicie ceny do góry.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
SOYA (buy): cena w czasie prezentacji $907.50. Soja z grubsza jest na podobnych poziomach wyprzedania jak kawa. Ja próbowałem coś na niej ugrać w poprzednim konkursie TDC, ale brakło mi cierpliwości, bo surowce potrafią przez długi czas siedzieć w dość ciasnym 'range' bez większej zmienności. Przykładem niech będzie chociażby srebro, które wg popularnego w środowisku forexowym Tradera 21 jest dobrym instrumentem do 'long' już chyba dobrze od ponad 2 lat, ale kiedy przyglądniemy się miesięcznemu wykresowi to wyraźnie widać, że srebro jest ciągle w fali spadkowej, która rozpoczęła się w lipcu 2016.
Wracając do soi, to RS twierdzi, że zasiewy soi w tym roku są mniejsze, a plony mogą być niższe od zakładanych. Co więcej popyt na soję może wzrosnąć w wyniku dogadania się USA i Chinami, co zaowocuje większymi zamówieniami ze strony kraja środka.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Powyższą analizę dostałem w weekend, ale kwotowania, które widać na wideo pochodzą z pierwszego tygodnia lipca. Jak do tej pory sprawdza się ta analiza?
Obecnie: 15.07.2019 (15:43)
GOLD: $1413, COFFEE: $105.85, SOYABEAN: $925.77
PS. Nie jestem wielkim zwolennikiem RS, gdyż już długo działa, ale nie ma wyników potwierdzonych przez niezależne źródło. Może kiedyś zarejestruje się tutaj :-)

 • 2
 • Comment
  2
ADD IMAGE
 • Dawid Augustyn
  Dawid Augustyn2 years ago

  Muszę wysłać zaproszenie Robertowi do tradingdot :)

  1
  • Emerald-FX
   Emerald-FX2 years ago

   Nie wiem, dlaczego go jeszcze tutaj nie ma. Przecież to nielogiczne :-)
   Chociaż jest,..... łatwiej ściemniać kiedy nikt nie patrzy ci na ręce tzn. nie monitoruje. Wtedy masz swobodę przypominania tylko tych analiz, które się sprawdziły ;-)

   1