SATOSHI Z TORUNIA

$0.04

0.21 $ earned

42 views

Click to zoom in
BitBoy added a new post
4 years ago

Kim do cholery jest Satoshi NakamotoBitcoin - więcej osób o tym słyszało niż o Kim Kardashian, a to już coś znaczy. Część już zakupiła kryptowalute, reszta marzy i wydaje kasę, którą by miała jak by je kupiła. Wszystkich tych ludzie łączy wspólny mianownik- nikt nie wie kim jest Satoshi Nakomoto. A może to ty?

Pierwszy raz świat usłyszał o Satoshim w listopadzie w 2008 roku, kiedy to światło dzienne ujrzała koncepcja stworzenia cyfrowej waluty( plik do pobrania). Już w styczniu 2009 roku ruszyła machina pierwszej cyfrowej waluty. Nakamoto w tamtym okresie był aktywny na wielu forach i grupach dyskusyjnych. Napisał ponad 80 000 słów o bitcoinie, nigdy nie ujawanijąc swojej tożsamości. Taka sytuacja miała miejsce do kwietnia 2011 roku. Satoshi, do dziś niewiadomo dlaczego, nagle przestał odpisywać na emaile i udzielać się na forach, a ostatnia informacja od niego brzmiała "przenoszę się do innych spraw". Od tamtej pory rodzą się tylko domysły. Niektórzy uważają że bitcoin nie mógł mieć jednego autora, twierdzą, że były to co najmniej dwie osoby, a nawet cała grupa. Niektórzy posuwają sie do twierdzenie że Satoshi Nakomoto to rządowa organizacja z USA.
Próby analizowania jego wpisów na forach, wykazały, że może to być 37 letni mieszkaniec Japonii. W wypowiedziach znaleziono charakterystyczne zwroty dla Amerykanina i Brytyjczyka, więc albo wpisów dokonywały 2 różne osoby albo jedna chcąca zamaskować swe pochodzenie. Trzecią opcją jest to, że to wywiad amerykański chce abyś myślał , że to Japończyk chcący zamaskować swoje pochodzenie....

Satoshi Nakomoto jak Jezus Chrystus- był Polakiem
W tak szeroko zakrojonych poszukiwaniach nie mogło zabraknąć elementu polskiego. Jeden z poszukiwaczy zaginionego Nakomato, dość mocno się upierał przy teorii, że Bitcoina stworzył Polak. Mianowicie, Dr Stachowiak. Pracował w Zakładzie Złożoności Obliczeniowej i Algorytmów Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego i to on ma niby być twórcą bitcoina, oczywiście sam zainteresowany zaprzecza, z drugiej strony co miał powiedzieć "ok, poddaje się, Satoshi to ja". Bounty Hunter bo tak nazywa się "śledczy" w swoich wpisach przytaczał wiele dowodów na poparcie swojej tezy. Jako główny argument podawał, że Stachowiak był współtwórcą artykułu „Unlinkable Divisible Digital Cash without Trusted Third Party”, czyli „Podzielny pieniądz nie do namierzenia bez zaufanej trzeciej strony”. Publikacja pokazała się w 2007 r. – mniej więcej w tym samym czasie, kiedy Nakamoto wg dostępnych źródeł zaczął pracować nad kryptowalutą. Efekt swoich prac zawarł w artykule “Electronic Cash Without a Trusted Third Party”. Przypadek? nie wydaje mi się.

S-A-T-O-S-H-I N-A-K-A-M-O-T-O
Teoria I. Samo słowo Satoshi oznacza trzeźwo myślący, mądry. Naka to wewnątrz lub związek, a Moto można przetłumaczyć jako fundacja. Po połączeniu daje nam to „Myśl mądrze wewnątrz fundacji". Co potwierdzało by teorie, że to duża organizacja rządowa lub potężna korporacja.

Teoria II. Nie może tu zabraknąć polskiego akcentu. Satoshi Nakamoto miałby się on wziąć od nazwisk, które można znaleźć w bibliografii artykułu Pszony i Stachowiaka. „Nakamoto” miałoby być złożeniem z „NAkanishi” i „OKAMOTO”. Dość śmiała teoria.

Teria III. Ze słów Satoshi Nakamoto da się ułożyć słowo- SATANISTOM. Można się tu dopatrywać jakiegoś przekazu. Bitcoin jest prezentem dla niewierzących, zepsutych przeciwników kościoła. Czyżby twórca Bitcoina mieszkał w okolicach Torunia? Wszystko na to wskazuje, poza jedną rzeczą. Z pierwszych kont nigdy nie wytransferowano ani jednego BTC, a Maybach to koszt około miliona euro.
SĄ PODEJRZANI


Dziennikarze przypisują tożsamość Satoshiego wielu geniuszom matematyki, kryptografii i ekonomii takim jak Michael Clear, Vili Lehdonvirta czy Vladimir Oksman. W grupie wielu podejrzanych znaleźć można jedną dość ciekawą postać- Shinichi Mochizuki.

Shinichi Mochizuki
Dlaczego mógł by być to on. Aktualnie jest on profesorem matematyki na uniwersytecie w Kyoto. Jako młody chłopak szybko zdobył doktorat na uniwersytecie w Princeton. W trakcie całej swojej kariery wykazywał niezwykłą bystrość i geniusz. Jest Japończykiem tak jak Nakamoto. Ciekawą sprawą jest to że Satoshi jak i Mochizuki są bardzo ciężko uchwytni i lubują się w wysyłaniu rzeczy w nieoczywisty sposób. Przypadek? Opracowany profil twórcy bitcoina opisuje go jako- cichego, uciekającego od rozgłosu pracownika akademickiego......kolejny przypadek? Nie wydaje mi się

Nick Szabo
W grudniu 2013 roku bloger o nicku Skye Gray połączył Nicka Szaboz z księgą bitcoina za pomocą analizy stylometrycznej. Szabo od zawsze był zdecydowanym zwolennikiem zdecentralizowanej waluty. Jest autorem artykułu o "bitowym złocie" które uznaje się za prekursora bitcoina. Szczegółowe badania Dominica Frisby zawierają wiele poszlak, ale niestety żadnych twardych dowodów na to że Satoshi to Szabo. Frisby napisał "Doszedłem do wniosku, że istnieje tylko jedna osoba na całym świecie, która ma odpowiednią wiedzy i to jest ten facet ....", jak dla mnie trochę mało dowodów.

Dorian Nakamoto
W głośnym artykule z 2014 roku dziennikarka Leath McGrath Goodman zidentyfikowała Satoshiego. Był to Amerykanin japońskiego pochodzenia mieszkający w Californi, którego nazwisko rodowe brzmiało Satoshi Nakamoto., chciało by się powiedzieć " świetna robota".
Poza nazwiskiem, Goodman wskazała na kilka innych faktów, które sugerowały, że to on był twórcą bitcoina.
Dorian z wykształcenia fizyk, pracował jako inżynier systemowy w zakresie tajnych projektów obronnych. Zajmował się projektami związanymi z finansowymi usługami informacyjnymi. Najważniejszym dowodem jest to, że kiedy dziennikarka zapytała go o bitcoin, Nakamoto zdawał się potwierdzać swoją tożsamość jako założyciela bitcoina stwierdzając: "Nie jestem już w to zaangażowany i nie mogę o tym się wypowiadać, projekt został przekazany, i to ONI tym zarządzają." Jak dla mnie zbyt dużo zbiegów okoliczności.

Już podczas następnego wywiadu Dorian Nakamoto zaprzeczył wszelkiemu związkowi z bitcoinem. Twierdził, że pierwszy raz słyszy o tej walucie, i że źle zinterpretował pytanie Goodman. Tłumaczył się, że myślał że to jest pytania dotyczące jego poprzedniej pracy dla wojskowych zleceniodawców. Tego samego dnia konto Nakamoto P2P Foundation opublikowało swoją pierwszą wiadomość po pięci letniej przerwie, pisząc
"Nie jestem Dorian Nakamoto."
Ogólnie uważa się, że konto P2P Fundacji Nakamoto zostało zhackowane, i wiadomość nie została wysłana prze niego.Satoshi samozwaniec czyli Craig Steven Wright
Jako pierwszy na świecie oficjalnie przyznał, że to on jest Satoshim Nakamoto. Prawdopodobnie to właśnie oświadczenie go dyskwalifikuje. A jak to to On. O Craigu wiadomo tylko tyle, że w 2014 roku złożył propozycje otworzenia Bitcoin-banku. Firma jego walczy o opatentowanie bitcoina i blockchaina. Wiadomo też, że ma duże udziały w giełdach kryptowalut. W 2008 roku na jego blogu pojawiła się informacja analogiczna do tej która została ujawniona przez Satoshi Nakamoto. Pan Wright złożył oficjalną obietnice wykonania transakcji z pierwszego Bitcoin- adresu, na razie nic takiego nie miało miejsca. Nadal czekamy

CIA
W internecie można znaleźć kilka wpisów wskazujących na to że bitcoin został stworzony przez NSA. Program który używa bitcoin do zabezpieczania transakcji to SHA-256. Według WikiLeaks program ten został stworzony przez NSA(amerykańska wewnętrzna służba wywiadowcza), a to już obala założenie decentralizacji kryptowaluty.

OBCE CYWILIZACJE
Są teorie głoszące, że bitcoin to sprawa obcych, bardziej zaawansowanych cywilizacji. Chcąc nam pomóc w rozwoju i zrobieniu kroku w przód dostarczyli nam blochchain. Wg mnie dość śmiała teoria.


KONTO PRAWDĘ CI POWIE
Nikt nie ma pewności kim jest Satoshi Nakamoto, jak widać spekulacji jest wiele. ale na pewno jest bardzo bardzo bogaty. Na pierwszych kontach które zostały utworzone przez ojca bitcoina jest 980,000 bitcoinów, które nigdy nie zostały ruszone. Niejaki pan Lerner dokonał szczegółowej analizy pierwszych wykopanych bitcoinów i wszystko prowadziło do jednego źródła, tego gdzie jest 980,000 BTC. Nigdy żaden bitcoin nie został ruszony z tego konta. Na dzień dzisiejszy Satoshi( jeśli to on) posiada 6,4% wszystkich bitcoinów, w chwili zakończenia kopania będzie posiadał 4,8 %. Juz dziś są to kwoty nie mieszczące sie na kalkulatorze.
Dlaczego Satoshi nie wydaje żadnych BTC? Jedna ze śmielszych teorii mówi, że nie żyje. Inna, że zgubił klucz do portfela, a może popełnił samobójstwo bo właśnie zgubił klucz. Jedno jest pewne, jeśli właściciel tego konta zgubił klucz to już do końca istnienia bitcoina cały świat będzie patrzył na to konto i liczył ile tam jest nienaruszalnego bogactwa- wspaniałe.

BITBOY

Źródła: dziennik.pl/Media
www.spidersweb.pl
http://bitcoinet.pl
http://traderoom.pl
www.wikipedia.com

  • 4
  • Comment
    0
ADD IMAGE