SPADKI NA INDEKSACH? Kiedy i jakie?

$0.36

1.70 $ earned

34 views

Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
2 years ago

Piątek był obiecujący, niedzielne nocne wiadomości na Bloombergu też, a mimo to kiedy loguję się na konta to nie widzę spodziewanych zysków na moich shortach na us100.
Wybrałem ten indeks do shortowania, bo od dołka w grudniu 2018 zyskał najwięcej w stosunku do głównych indeksów. Ale już nie pierwszy raz dostaję lekcję, że nie należy rzucać się na najsilniejszego :-).
Wyszedłbym trochę lepiej gdybym wybrał np. DAX.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Czy analizy Dargo i innych prognozujących głębsze korekty na indeksach się sprawdzą?
Logicznie rzecz biorąc jest tyle powodów, że graniczy to niemal z pewnością.
I tu jest problem, kiedy jesteś głęboko przekonany co do trafności swojej analizy i zaczynasz w nią wierzyć wpadasz w 'pułapkę myślenia' (zapożyczając termin od Daniela Kahneman'a).
Ostatnio, między innymi dzięki Dawidowi, obejrzałem parę wywiadów z Cezarym Trader21.
Bez wątpienia gość jest inteligentny i ma wiedzę, ale mimo to pomyślałem sobie, że następną książkę jaką może już zacząć pisać mógłby zatytułować: 'Jak przeszedł mi koło nosa Bull Market mojego życia'. Generalnie to chodzi mi o to, że bez względu na to jaką masz wiedzę i jak jesteś inteligentny to analiza fundamentalna ma tą wadę, że mimo iż jest słuszna to może być nietrafiona czasowo, bo jak moje ulubione przysłowie mówi: 'rynek może być dłużej nieracjonalny niż może to wytrzymać twoje konto'. Jest to mniej więcej taka sama sytuacja jak kiedy ktoś przepowiada koniec świata. Czy się myli? Z pewnością NIE. Ale czy to znaczy, że masz spędzić swoje życie przygotowując się na jego koniec?
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Oczywiście było nie mało powodów, aby nastąpiły głębsze korekty na indeksach od Brexitu,, poprzez konflikt USA-Iran, po nie do końca zakończone powodzeniem rozmowy USA-Chiny czy nieustające demonstracje w Hong Kongu oraz....'chiński wirus'. Oczywiście znalazłoby się jeszcze parę innych istotnych powodów.
Pytanie czy ten ostatni poczyni takie spustoszenia m.in. w gospodarce światowej, że już za nic nie da się utrzymać indeksów na szczytach?
O ile chciałbym, aby nastąpiła korekta na giełdach, to nie chciałbym, aby to było kosztem ogólnoświatowej epidemii. Mam więc nadzieję, że rozprzestrzenianie się korono wirusa zostanie opanowane, nawet jeżeli to będzie miało oznaczać powrót nadmiernego optymizmu na giełdach i ich dalsze wzrosty. Zmierzam do tego, że podobnie jak wiadomości o postępach w negocjacjach USA-Chiny dają dopalacze giełdom, tak samo mogą zadziałać pozytywne wiadomości o opanowaniu epidemii.
A tak swoją drogą, to ciekawe, co tak pcha indeksy do góry, no bo przecież nie tacy spekulanci jak ja, czy TY? Czyżby automatyczny trading oparty na algorytmach był już tak powszechny i dysponował tak wielkim kapitałem, iż jest w stanie nieustannie pchać wskaźniki do góry?
Jedno jest pewne, krach który każdy oczekuje i na który każdy się przygotowuje łatwo nie przychodzi, niezależnie od tego jak logicznie i mądrze uzasadnimy nieuchronność jego pojawienia się.
Wydaje się, że aby go zainicjować musi pojawić się coś co nie jest ogólnie spodziewane, tak jak w 2008 roku....albo totalna katastrofa w postaci ogólnoświatowej epidemii...i oby to nie był ten ostatni wymieniony powód, bo nasze zyski na shortach mogą okazać się g....warte.
Pozdrawiam i niech się Wam pipsuje

 • 4
 • Comment
  5
ADD IMAGE
 • Pawel Szachniewicz
  Pawel Szachniewicz2 years ago

  Najbardziej spodobało mnie się rynek może być dłużej nieracjonalny niż nam się wydaje ( portfela - nasze konto). Cała prawda o rynku

  1
  • Pawel Szachniewicz
   Pawel Szachniewicz2 years ago

   Pytanie czy rynek kiedykolwiek jest racjonalny ?

   1
  • Emerald-FX
   Emerald-FX2 years ago

   Dobre pytanie Pawle. Nad odpowiedziami można byłoby gdybać w nieskończoność :-)
   Racjonalny czy nie, pytanie czy da się go ograć? :-)

   1
 • Pawel Szachniewicz
  Pawel Szachniewicz2 years ago

  Skoro rynek to ludzie to czy ludzi da się ogarnąć. Wydaje mi się że tak. Moda to słowo klucz a moda to trendy. Ludzie od zawsze podarzaja za tłumem czy to ma sens czy nie najważniejsze to wiedzieć gdzie chce iść tłum a czy jest racjonalny czy nie to sprawa drugorzędna

  1
  • Emerald-FX
   Emerald-FX2 years ago

   Wiesz Pawle, nie jestem pewien, czy te wzrosty na giełdach to sprawa tłumu....bardziej jestem skłonny zwalić to na automatyczne algorytmiczne systemy, które tradują z trendem nie przejmując się wycenami.

   0