Statystyka na giełdach walutowych i akcji okiem analityka statystyka i przede wszystkim sceptyka.

$0.01

0.03 $ earned

13 views

Michał Tymura added a new post
2 years ago

Każdy, kto jest na bieżąco z tym, co się dzieje w mediach społecznościowych w związku z tradingiem i inwestycjami zauważył, że ciężko o uzyskanie merytorycznej opinii na temat danej idei inwestycyjnej czy też spekulacyjnej bez zbędnych i pozbawionych merytoryki odpowiedzi: „AT nie działa”, „Price action to syf”, „Fibonacci to wróżenie z fusów” itd. Na chwilę obecną nie wiem czy można się z tym z godzić lub jednoznacznie odrzucić, jednakże wiem, że można to sprawdzić. Jakiś czas temu podjąłem próbę weryfikacji na danych historycznych różnego rodzaju metod analizy technicznej. Próbowałem tworzyć również system oparty tylko na statystyce, z aktualizującymi się na bieżąco parametrami. Problemem obydwu tych czynności był fakt, że na danych historycznych prawie wszystkie „systemy” przynosiły korzyści. Nijak to się miało do praktyki i realnych zysków. Po krótkiej przerwie od rynku postanawiam wrócić i ugryźć go ponownie z tej samej strony, lecz w oparciu o prowadzone na bieżąco statystyki. Wiele osób twierdzi, że dane schematy działają lub nie, lecz mało, kto jest w stanie podać jak często dane sygnały/schematy działają lub nie. Dane i zapiski będę gromadził w swoim Excelu a podsumowania i przykłady na bieżąco aktualizowane będą również tutaj. Każdy na bieżąco będzie mógł śledzić moje przemyślenia i wnioski płynące z idei a wraz z upływem czasu i ilości badanych idei każdy będzie mógł wyciągnąć swoje wnioski. Zdaję sobie sprawę, że to, co piszę jest dosyć bardzo chaotyczne i może być nie zrozumiałe (jestem analitykiem i łatwiej mi jest porozumieć się za pomocą wykresów i liczb), ale wraz z kolejnymi moimi postami powinno się wszystko wyjaśnić.

Prawdopodobnie na pierwszy ogień pójdą patterny fibonacciego -po przeczytaniu dwóch książek Pawła Danielewicza, który przedstawił patterny i clustry jako niemalże grala rośnie we mnie ciekawość jak to okaże się w praktyce oraz jaka będzie ich skuteczność.

Mój „projekt”, testy i idee, które tutaj będę publikował są dla mnie tylko dodatkiem, mam nadziej, że dzięki temu będę publikował częściej i czerpał z tego większą satysfakcje. Zatem zapraszam do obserwowania, zadawania pytań i krytykowania. Ze wszystkim się chce zmierzyć.

  • 1
  • Comment
    0
ADD IMAGE