Toxic trading na koncie konkursowym

$3.49

16.63 $ earned

8313 views

Click to zoom in
toxic
toxic added a new post
2 years ago

Dzięki wszystkim za rywalizację. Było w tej edycji łatwo. Kierunek zleceń siadł mi idealnie, ale jestem ciekaw czy ktoś zauważył te 2-3 dni problemów na rachunku?

Jak to się udało?
Początek lipca to ustalanie nowych szczytów na US30 i US500. Według mnie nie powinno ich już być, ale zakładam, że było to czyszczenie świeżaków, którzy myśleli że właśnie złapali okazję życia i zaczęli szortować rynek akcyjny i cfd'ki na indeksach. DAX miał problem z ustaleniem rekordów, ale znalazł się również odpowiednio wysoko, żeby zaliczyć kolejny mocny zjazd w dół. Strategia w wielkim skrócie - szortowanie ile się da, przy mocnych zjazdach mniejsze zlecenia kupna. Głównym założeniem jakiego się trzymałem było to, że w przeciągu miesiąca indeks spadnie. Czyli na korektach które pojawiały się w górę szukałem okazji do sprzedaży, a na dołkach mniejsze zakupy. Drugie założenie, zakładając to pierwsze to trzymanie szortów zdecydowanie dłużej niż longi. Jeżeli longi nie wypalają 2-3 dni to zamykam ze stratą, ale szorty trzymam. Do połowy miesiąca szło ok. Później kilka dni przerwy, czekałem na większą korektę. Pojawiła się, ale przewiozła moje szorty zdecydowanie wyżej niż myślałem. To był moment, gdzie niewiele brakło do zejścia z powrotem na 10k kapitału początkowego, ale nie wyzerowanie rachunku. Dwa zlecenia wybiły na stop oucie, z resztą przeczekałem. Zaczęło spadać. Jak portfel wrócił powyżej 25k dołożyłem kilka pozycji. Część z nich zamknąłem przy mocnych spadkach 25 lipca. Resztę pod koniec konkursu.

Zbliżenie na pierwsze dwa tygodnie handlu:

Co tutaj wygrało? Trzymanie się założeń z samego początku. W tak krótkim czasie jak jeden miesiąc w tego typu konkursie ciężko jest obstawiać na różnych instrumentach, nawet jeżeli obrany kierunek jest ok, a chcesz wygrać. Wybierasz najlepszy dla Ciebie instrument i trzymasz się obranej strategii. Jeżeli nie wypali to masz może jeszcze 1-2 szanse na kolejne obstawienie. W moim przypadku stety dla mnie, niestety dla was nie było drugiej szansy, dlatego nie możecie sprawdzić jaki ruch zrobiłbym wchodząc na minus 15%. Na samym początku wszystko siadło. W kolejnej edycji może konkurs na kontach realnych administratorzy?

  • 2
  • Comment
    1
ADD IMAGE