UPDATE - Konto Long Term – EmerFX (zarejestrowane na TradingDot.com)

$0.00

0.02 $ earned

4 views

Click to zoom in
Emerald-FX
Emerald-FX added a new post
3 years ago

Dzisiaj (31.08.2018) konto zostało zasilone dodatkowymi 3,000 PLN. Daje to łączny depozyt w wysokości 5,000 PLN. Na chwilę obecną strona TradingDot.com odnotowała depozyt w postaci zwiększonego balansu, ale nie miało to wypływu na wynik konta +95.09% , który jest nieadekwatny. Nie robiłem jeszcze 'update' z platformy, ale skoro uwzględniło depozyt , a wynik się nie zmienił, to być może będzie to wymagać interwencji kogoś z portalu.
Celem depozytu nie jest na szczęście ratowanie konta, chociaż przekroczyłem liczbę otwartych transakcji, która miała max. wynosić 10. Wcześniej też już zgrzeszyłem mając w pewnym momencie otwartych 13 transakcji. Mimo przekroczenia limitu pozycji, to 'dostępne środki' na koncie pozwalały na spokojny sen. Chociaż, np. dalsze zdecydowane osłabienie się GBP mogło doprowadzić do wyczyszczenia konta.
Dodatkowy depozyt ma posłużyć testowaniu nowej strategii STTS (Short Term Trending Strategy), której celem ma być relatywnie wczesne wykrywanie nowego trendu i umożliwienie dodawanie kolejnych pozycji zgodnych z trendem. Nie mniej system trejdowania jest tak skonstruowany, aby mógł również wykorzystać 'range' trading, pod warunkiem, że 'range' nie będzie zbyt wąskie.
Głównym powodem zmiany strategii jest z jednej strony relatywnie mała zmienność na rynku FX, a z drugiej strony kiepskie wykorzystanie tych kilkutygodniowych trendów które miały miejsce m.in. na takich parach jak GBPUSD, czy też USDCHF.
Innym powodem była również mała aktywność na koncie – nie było czego obserwować. Od początku roku otworzyłem jedynie 48 pozycji, z czego 36 została zamknięta. Poza gafą jaką popełniłem na transakcji ze srebrem (wcześniej na metalach nie handlowałem) wchodząc w zbyt dużą pozycję i tracąc na samym spreadzie prawie 10% wartości konta, doszły jeszcze niefortunne długie pozycje na GBP - walucie, którą od początku roku starałem się unikać, ale przyszedł taki moment, że chciałem być mądrzejszy od rynku i zamiast ograniczyć się do jednej nietrafnej pozycji to zacząłem akumulować longi, a że stratne transakcje mam w zwyczaju zamykać dopiero na koniec roku, to tracące otwarte pozycje ograniczyły możliwości zajmowania nowych. Dla osób ustawiających SLs i ograniczających straty to czyste frajerstwo, no, ale jak tak mam, że lubię podnosić z kolan transakcje, które nie wyszyły :-). Prawdę mówiąc to przypominają mi, że kiedyś z jakiegoś powodu je zawarłem i że teraz być może po tak głębokich 'zjazdach' jest odpowiednia pora na ponowną próbę.. Takie sobie tłumaczenie swoich błędów :-)....ale w ostatnich tygodniach troszeczkę odbiłem sobie na GBPUSD i GBPJPY (na innym koncie niż LT EmerFX), więc można dyskutować co do słuszności takiego podejścia.
No nic, mam nadzieję, że wprowadzenie nowego systemu trejdowania sprawi. że na koncie będzie się działo oraz , że poprawią się wyniki.
Do tekstu załączam obrazek potwierdzający dodatkowy depozyt, oraz pokazujący większość z zamkniętych pozycji w tym roku. Jak widać spora ich część ładnie uderzyła w TPs i zdecydowana większość z nich przyniosła zyski powyżej 100p co można już sprawdzić na historii konta na TradingDot.com. Pozdrawiam, zachęcam do monitorowania, komentowania i krytykowania......... i niech się Wam pipsuje :-)

 • 2
 • Comment
  4
ADD IMAGE
 • TradingDot
  TradingDot3 years ago

  Jeżeli chodzi o fakt braku zmiany wyniku w %, to właśnie tak powinno być. W założeniu, depozyt lub wypłata miała być neutralna dla wyniku. Bo nielogiczne byłoby pokazywanie wyniku +100% tylko na podstawie dopłaty depozytu. Formuła liczenia zysku % na portalu uwzględni wynik sprzed wpłaty aby obliczyć… Show more

  0
  • Emerald-FX
   Emerald-FX3 years ago

   No i niestety do końca mi się nie zgada. Suma wszystkich wpłat (całkowity zaangażowany kapitał) to 21500 zł (1000+500+20000), na transakcjach tracisz 6700 zł czyli twoja strata wynosi (-31,14%). Jeżeli uwzględnisz wypłatę i przyjmiesz, że zaangażowany kapitał to 20700 zł to strata 6700 zł będzie procentowo… Show more

   0
  • TradingDot
   TradingDot3 years ago

   Emerald Fx masz po części rację, ale chcieliśmy uwzględnić czas zaangażowania kapitału. No bo załóżmy, że wpłacasz 1000 zł i tracisz 500. Rzeczywista strata na ten moment to 50%. Następnie wpłacasz kolejny 1000. Według Twojej propozycji, musielibyśmy kalkulować wtedy, że strata wynosi 25%, czyli… Show more

   1
 • Emerald-FX
  Emerald-FX3 years ago

  WItam,
  O dopłatach i wypłatach również trochę wspomniałem. Myślę, że wynik powinien odzwierciedlać zysk do całego zaangażowanego kapitału. W przykładach, które podałeś każda dopłata do konta będzie pomniejszać procentowy zysk.
  Zacząłeś z 1000 zł, zarobiłeś 500, zł po czym dopłaciłeś 1000 zł to wynik…
  Show more

  0